czwartek, 20 grudnia 2012

Życzenia: nie tylko dla katolików

Nie tylko dla katolików

Dla wszystkich Czytelników Story i Tropiąc jednego wilka – najserdeczniejsze życzenia świąteczne.


Jeżeli jesteście zwolennikami innego niż katolicyzm wyznania, innej – dowolnej – duchowej bądź filozoficznej ścieżki, jeżeli nadchodzący czas świątecznej, gwiazdkowej gorączki zakupowo-kulinarnej dla Was będzie czasem osobistej refleksji, wolnej od trosk dnia codziennego i pracy zawodowej – przyjmijcie ode mnie najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Jeżeli w Waszych domach niekoniecznie musi się znaleźć przebrane drzewko, jeżeli na Waszych stołach nieszczególnie pragniecie ujrzeć karpia w galarecie – te życzenia są właśnie dla Was.

Dla wszystkich, którzy w najbliższych dniach skoncentrują się na cieple domowego ogniska. Dla wszystkich, którzy tęsknią do wolnego czasu z bliskimi, którego w bieżącym nurcie, pędzie – często im brakuje. Dla wszystkich, którzy celebrować będą nie materialne prezenty, a bezcenny dar – bycia razem, wspólnego przebywania, dzielenia się wrażeniami i wnioskami z kończącego się roku oraz marzeniami o roku następnym.

Jeżeli w Waszych głowach i sercach jest przestrzeń na zastanowienie nad prywatnym życiem i losem innych, odległych Wam, dalekich – te życzenia są dla Was.

Jeżeli na Waszym świątecznym stole pojawi się dodatkowy talerzyk – wolne miejsce dla zagubionego, niespodziewanego gościa, to te życzenia są dla Was.

Jeżeli od życzeń wyrażonych w słowach ważniejszy jest dla Was pojedynczy gest, uścisk dłoni, przytulenie czy poklepanie po ramieniu – to te życzenia są dla Was.


Dla wszystkich, którzy w tym roku – choć raz – byli z kogoś dumni. Dla wszystkich, którzy znają choć jedną osobę, której chcą podziękować. Dla wszystkich, którzy – choć raz w mijającym roku – byli za coś wdzięczni. Dla wszystkich, którzy ucieszyli się, że są, że istnieją. Dla tych, którzy zerknęli w niebo i pomyśleli – jestem. Jak to dobrze, że jestem; że mogłem tu być; że jeszcze tyle dobrego może się wydarzyć, spełnić...

Justyna Karolak.

2 komentarze:

 1. Oby na Twoim niebie było jak najmniej chmur i by Twoja przestrzeń nigdy nie zmniejszyła przestrzeni innych.
  Czego życzyłbym tak ogólnie wszystkim.
  Liberał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liberale;
   dzięki z całego serca za życzenia właśnie takie, w tym kształcie.

   I wszystkiego wspaniałego dla Ciebie również z okazji Nowego Roku.

   Pozdrawiam serdecznie :).

   Usuń